SportiKryhen testimet e treta te Napoli, De Laurentiis telefonon...

Kryhen testimet e treta te Napoli, De Laurentiis telefonon Agnellin

-

- Advertisment -spot_img

Te Napoli do të kryejnë tamponët e tretë sot për të parë nëse ka ndonjë futbollist tjetër të infektuar nga koronavirusi, por fakti që mesfushori Piotr Zielinski rezultoi pozitiv ditën e djeshme, ka rritur jo pak shqetësimin në klubin jugor të Italisë.

Kaq ka mjaftuar që sipas mediave italiane, presidenti Aurelio De Laurentiis të telefonojë homologun e tij te Juve, Andrea Agnelli, për të diskutuar mbi mundësinë e shtyrjes së ndeshjes, me pretendimin se situata nuk është aspak e mirë dhe se do të ishte e udhës të shmangeshin rreziqet.

Gjithsesi protokolli është i qartë dhe Liga Italiane nuk ka ndërmend të autorizojë shtyrjen e kësaj ndeshjeje, me përjashtim të ndonjë rezultati surprizues nga testimet e sotme, përgjigjet e të cilave priten në orët e pasdites, para se skuadra e Napolit të niset drejt Torinos.

Klubi napolitan u përball të dielën me Genoan, skuadra nga e cila rezultuan pozitivë plot 11 futbollistë dhe 4 anëtarë të stafit, në testimin e kryer pak orë pas ndeshjes, ndaj edhe të kaltrit iu nënshtruan testit dy herë gjatë javës.

Deri tani vetëm Piotr Zielinski dhe një pjesëtar i stafit të Gattusos kanë rezultuar pozitivë dhe nuk do të jenë në dispozicion të teknikut për përballjen me Juventusin në “Allianz Stadium” të dielën në mbrëmje, ndërsa pasdite do të mësohet nëse do të ketë ndonjë futbollist tjetër të prekur.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you