SportiMilani “ndez” merkaton, vjen një mbrojtës nga Manchesteri, pritet...

Milani “ndez” merkaton, vjen një mbrojtës nga Manchesteri, pritet një tjetër nga Londra

-

- Advertisment -spot_img

Merkatoja është futur në orët e fundit të saj dhe drejtuesit e Milanit po nxitojnë të kompletojnë ekipin para se të bjerë gongu final, ndërsa emri i radhës që do të veshë fanellën kuqezi është mbrojtësi anësor portugez Diogo Dallot.

Futbollisti 21-vjeçar do të vijë në huazim të thjeshtë nga Manchester United për një sezon, pasi te “djajtë e kuq” ka shumë pak hapësira për të, ndërsa te Milani e shohin si një alternativë të vlefshme, pasi Dalot mund të luajë në të dy krahët e mbrojtjes.

Portugezi pritet të jetë zëvendësuesi i parë si për francezin Theo Hernandez, ashtu edhe për Davide Calabrian, duke qenë se njëri mes Laxalt dhe Andrea Contit pritet të largohet në orët e ardhshme, pasi i pari kërkohet nga Betis dhe tjetri nga Fiorentina.

Sa i përket qendrës së mbrojtjes, repart ku Milani i ka numrat e paktë për shkak të dëmtimeve, Bologna ka refuzuar 15 milionë euro për kartonin e japonezit Tomiyasu, ndaj drejtuesit e klubit kuqezi kanë kthyer sytë nga Antony Rodiger.

Mbrojtësi gjerman nuk është në planet e Lampard te Chelsea dhe do të mirëpriste një rikthim në Itali, aty ku edhe spikati me fanellën e Romës, ndërsa te Milani janë gati ta marrin me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje në fund të sezonit të ardhshëm.

Përveç Rudiger, Maldini po mban të hapura edhe pistat që të çojnë te spanjolli i Realit, Nacho Monreal dhe argjentinasi i Fiorentinës German Pezzella, por veçanërisht ky i fundit është shumë i kushtueshëm për arkat e klubit kuqezi.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you