SportiAnulimi i Juve-Napoli, ja ç’rrezikon skuadra e Gattusos, gati...

Anulimi i Juve-Napoli, ja ç’rrezikon skuadra e Gattusos, gati beteja ligjore

-

- Advertisment -spot_img

Juventus-Napoli nuk u zhvillua. Sikurse pritej, për shkak të mungesës së të kaltërve në “Allianz Stadium”, sfida u anulua. Pati ndonjë tifoz në shkallët e stadiumit, disa lojtarë të Juves në fushë, por sigurisht jo ndeshje.

Sipas rregullores, zyrtarët e ndeshjes pritën formalisht 45 minuta, për ta anuluar përfundimisht atë. Kërkesa e klubit napolitan për shtyrjen e ndeshjes nuk pati vlerë.

Në teori, me rregullore, Napoli duhet të humbë 3-0 në tavolinë dhe gjithashtu duhet t’i hiqen pikë nga klasifikimi për dështimin për të zhvilluar ndeshjen.

Pra, Juventusi do të shkonte në kuotën e 7 pikëve, duke parakaluar pikërisht Napolin, që fitoi dy ndeshjet e para. Ndeshja me Genoan (6-0) gjeneroi mosmarrëveshje për ndeshjen me “Zonjën e Vjetër”, duke pasur parasysh rastet e shumta me Koronavirus mes futbollistëve të skuadrës liguriane dhe më pas konfirmimin e pozitivitetit të Zielinskit, Elmasit dhe një anëtari të stafit të Napolit.

Do të jetë gjykatësi sportiv, që do të vendosë nëse do t’i jepet fitorja në tavolinë Juventusit e rrjedhimisht dënimin e Napolit me heqje pikësh.

Nëse do të ndodhë kështu, Napoli do të apelojë për humbjen në tavolinë, i vendosur për të rikuperuar pikën (ose pikët) në renditje dhe ndeshjen me Juventusit. Parashikohet një betejë e gjatë dhe e ashpër ligjore.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you