Lajme“Bandat zotërojnë Elbasanin”/ Kryeprokurori: Nuk do lejojmë kthimin si...

“Bandat zotërojnë Elbasanin”/ Kryeprokurori: Nuk do lejojmë kthimin si Sicilia e viteve ‘80

-

- Advertisment -spot_img

Kryeprokurori Olsian Cela e konsideroi Elbasanin një qytet t pushtuar nga bandat dhe se nuk mund të pranohet kthimi i këtij qyteti si Sicila e viteve ’80.

Teksa po pinte kafe, këtu u vra Ravik Gurra, avokat i njohur i grupeve kriminale edhe në Elbasan. Autorët nuk janë zbuluar ende. Një vrasje si kjo konsiderohet pjesë e krimit të organizuar, ndërsa sipas prokurorit të përgjithshëm, krimi i organizuar në Elbasan është i pandalshëm.

Prej këtu, në Krastë, një tjetër ngjarje ende e pazbardhur ishte edhe atentati me snajper me shënjestër Ardian Capjen. Plane kriminale si këto vazhdohet të shikohen si kafshatë që ngecin në fytin e policisë e po ashtu të vështira për t’u hetuar.

Arma e fundit që shkrepi në Elbasan kishte shënjestër vëllain e të shumë kërkuarit Talo Cela, dhe për të kapur persona si ai, policia ka ngritur postblloqe të shumta. Sidoqoftë deri tani asnjë emër domethënës nuk ka ngecur në këto rrjeta. Ndërkohë krimi vazhdon përpara.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you