SportiKallaku: Kombëtarja A emocion i madh, rast që s’mund...

Kallaku: Kombëtarja A emocion i madh, rast që s’mund ta çoj dëm

-

- Advertisment -spot_img

Për Sherif Kallakun ka trokitur momenti që e ëndërron çdo futbollist: ftesa e Kombëtares. Futbollisti i Lokomotivës së Zagrebit, në lidhjen me gazetarin Glend Tafaj në emisionin “Zona Gol” tregon emocionet e të qenit pjesë e kuqezinjve të mëdhenj e jo vetëm.

“Kombëtarja është ëndërr për çdo fëmijë. Ndiej emocion të madh, por jam tip i ftohtë dhe i menaxhoj mirë këto situata, pasi ndryshe të bëjnë dëm në fushë. Të them drejtën, nuk do mërzitesha nëse nuk do të grumbullohesha nga Kombëtarja A, pasi kam moshën akoma për të luajtur tek U-21 dhe ftesa vjen me formën e mirë. Kam bërë mjaft mirë dhe besoj se e kam merituar ftesën për në Kombëtare.”

Takimi i parë me Edy Rejan: “Në takimin e parë më trajnerin Reja më ka lënë një përshtypje mjaft të mirë. Kam ambiciet e mia në Kombëtaren A, por nuk do ta shprehja mërzitjen nëse nuk ftohesha.”

Vlerësimi nga Alban Bushi: “Ndihem shumë i privilegjuar edhe pse mendoj se është pak koment i tepërt. Do të mundohem që këtë moment të mos e çoj dëm”.

Përshtatja te Lokomotiva e Zagrebit: “Jam përshtatur shumë mirë falë lojtarëve shqiptarë, por na ka kapur ai ngërçi për të marrë fitoret në kampionat. Besoj se mund ta arrijmë shumë shpejt”.

Urimi për Teutën: “Kam shumë dëshirë që në Durrës të shkojë një titull kampion, pasi Kupa u arrit. U bë shumë vite që Teuta ka bërë një punë të mirë dhe do të isha shumë i lumtur që ata të fitonin titullin kampion”.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you