LajmeE vërteta ndryshe e Jorida Tabakut/ Foli për shantazh...

E vërteta ndryshe e Jorida Tabakut/ Foli për shantazh e agresion, por video zbulon se nuk tha të vërtetën

-

- Advertisment -spot_img

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku në emisionin “Open” deklaroi se ndaj saj ishin bërë shantazhe, presione dhe ushtruar agresion nga personat që ishin në impiantin në Sharrë.

Jorida Tabaku: Shkova te inceneratori për të bërë një deklaratë dhe aty erdhën 5 makina në stil mafioz dhe vinin rreth meje ndërkohë që unë xhiroja”.

Por një video e rregjistruar gjatë kohës që zonja Tabaku ishte pranë impiantit, tregojnë të kundërtën. Ish-deputetja demokrate në pamjet që datojnë më 15 tetor ndodhet brenda makinës dhe një nga përfaqësuesit e impiantit të Sharrës i fton të shohin brenda ambientet ku përpunohen mbetjet, por Tabaku nuk pranon të zbresë nga makina. Kjo është biseda e zhvilluar mes shoqëruesit të saj dhe përfaqësuesve të impiantit, të cilët sapo kanë bërë ftesën që ish -deputetja të hyjë Brenda.

Faleminderit nuk duam, por jeni shumë të mirë, por nuk duam. “Jeni shumë të bezdisshëm me mirësjelljen tuaj, faleminderit”.

Ish deputetja ishte me grupin e xhirimit te Partisë Demokratike para të cilëve kishte planifikuar te bënte një deklarate tek dera e impiantit.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you