LajmeKreu marrëdhënie homoseksuale me të sëmurin mendor, arrestohet 29-vjeçari...

Kreu marrëdhënie homoseksuale me të sëmurin mendor, arrestohet 29-vjeçari nga Kruja, në pranga dhe dy të tjerë

-

- Advertisment -spot_img

Policia e Durrësit ka ndaluar 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar dhe ka arrestuar në flagrancë një 23-vjeçar, për vepra të ndryshme penale.

Sipas uniformave blu, 23-vjeçari R. L., banues në Mamurras, Laç, ishte kthyer deportiv nga Anglia, ku ka vuajtur dënimin me 8 muaj burg, për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit në mjet iu gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 9900 euro dhe 35 gr. lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa.

Gjithashtu u ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim:

A. C., 28 vjeç, banues në Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, në vitin 2018 i ka caktuar masën e sigurisë ” Arrest në burg”, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

I. K., 29 vjeç, banues në Krujë, pasi më datë 31.07.2019, ka bërë kallëzim shtetasja S. T., 82 vjeçe, se ky shtetas ka kryer marrëdhënie homoseksuale me djalin e saj 54 vjeç, i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Marrëdhënie seksuale dhe homoseksuale me persona të pazotë për t’u mbrojtur”.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you