Lajme“E ka mbaruar shkollën me 5″/ Rama-Bashës: Tallesh me...

“E ka mbaruar shkollën me 5″/ Rama-Bashës: Tallesh me popullin, prezanton infermierin si ekspert pandemie

-

- Advertisment -spot_img

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas akuzave nga PD.

“PD të mos shikojë gishtin kur gishti tregon hënën dhe hiq dorë nga reagimet me sharje e me akuza, sepse s’ia kam unë fajin atij infermierit që Lulëzimi e prezanton si mjek dhe si ekspert kombëtar të pandemisë, duke u tallur me popullin e duke dizinformuar dynjanë!”, shkruan ai në twiiter.

Ndërsa më herët në ‘Facebook’ kka publikuar një kronikë ku shfaqet kreu i PD, Basha i cili flet në lidhje me tamponat në Durrës, e më pas gjatë deklaratës për mediat shfaq dhe një mjek që flet për situatën në spitale.

Rama ka bërë CV-në e mjekut që u prezantua nga Basha duke thënë se ai nuk ka qënë nxënës i dalluar e se ka mbaruar vetëm shkollën e mesme me notat 5-a. Zijal Hysa ka kryer një kurs 1 vjeçar në infermieri, kështu thuhet në videon e publikuar nga Rama. Ndër të tjera thuhet se liçensa e infermierit i ka skaduar në vitin 2020 e nuk dihet nëse e ka rinovuar apo jo.

‘Zgjohu Lul zgjohu, zgjohu dreqin zgjohu zgjohu! Zgjohu miku im se s’ka lezet fare kjo farë derexheje kështu… Zgjohu!‘- shkruan Rama përkah videos.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you