LajmeFOTO-VIDEO/ Pallate të shembura dhe njerëz të shtrirë në...

FOTO-VIDEO/ Pallate të shembura dhe njerëz të shtrirë në rrugë, situatë e rëndë në Turqi

-

- Advertisment -spot_img

Situata në Turqi vijon të jetë serioze, pas tërmetit të fuqishëm 6.6 ballë i shkallës rihter.

Mediat turke raportojnë se janë rrënuar të paktën 7 pallate në Izmir, ndërsa kanë publikuar edhe pamje nga vendi i ngjarjes.

Fatmirësisht nuk raportohet për viktima edhe pse dëmet materiale janë shumë të mëdha.

Njerëz të shtrirë në rrugë dhe ndërtesa të shembur. Kjo është panorama që ofron sot qyteti i Izmirit.

İzmir’de deprem anında bir binadan gelen çatırdı sesleri depremin şiddetini gösteriyor. #deprempic.twitter.com/7KUtJs9bgo

— Politikaloji🇹🇷 (@politikaloji) October 30, 2020

İzmir’de maalesef hasar büyük.#deprempic.twitter.com/0gRWuonn1a

— Politikaloji🇹🇷 (@politikaloji) October 30, 2020

Such a calamity https://t.co/E8AF4UQ6uu

— Roland Pease (@PeaseRoland) October 30, 2020

Cc @PUI_FRANCE@VISOV1https://t.co/OrOfkkI4kl

— Loison Thomas (@loisontom) October 30, 2020

Buildings collapsed in Izmir following M7 earthquake #deprem 40 min ago. To our Turkisk friends and users in the area, stay safe https://t.co/mvD1YNEw66

— EMSC (@LastQuake) October 30, 2020

İzmir’de bir binanın yıkılma anı bir vatandaş tarafından kaydedildi.#deprempic.twitter.com/mtKycDvruO

— Politikaloji🇹🇷 (@politikaloji) October 30, 2020

İzmir’de bir binanın yıkılış anı bir vatandaşın objektifine böyle yansıdı. #deprempic.twitter.com/R6N2Y2GCBS

— Statoloji (@statoloji) October 30, 2020

FOTO GALERI
1/7