LajmeUji ka dalë në tokë dhe ndërtesat janë rrënuar,...

Uji ka dalë në tokë dhe ndërtesat janë rrënuar, çfarë ka mbetur në ishullin grek Samos pas tërmetit dhe cunamit

-

- Advertisment -spot_img

Fotot më poshtë janë nga ishulli grek Samos , ku siç duket deti ka dalë në tokë.

Ndërtesa të shkatërruara e të përmbytura shihen ngado, ndërsa në zonë pati edhe cunami. Momentalisht aty raportohet për 6 të plagosur.

Tërmeti i fuqishëm i ditës së sotme me magnitudë 6.7 la pasoja të tmerrshme dhe në Turqi.

FOTO GALERI
1/16