Lajme“Meta më kritikon për Covid-in”/ Kryemadhi: Jam diplomuar për...

“Meta më kritikon për Covid-in”/ Kryemadhi: Jam diplomuar për biokimi, di të dalloj se si mund të ruhesh nga një pandemi

-

- Advertisment -spot_img

Monika Kryemadhi pranon se është kritikuar nga bashkëshorti i saj President sa i takon qëndrimeve të saj kundër masat anticovid.

Por, falë arsimimit të saj ajo beson se ka të drejtë.

Sigurisht që kam marrë kritika nga Presidenti, ai mban dhe distancën sociale përsa i përket Covidit, dua t’ju them një gjë, Presidenti i Republikës është diplomuar për ekonomi politike, kryeministri ka mbaruar institutin e arteve për vizatim, unë kam mbaruar shkollën për biokimi, di të dalloj se si mund të ruhesh nga një pandemi dhe nga një gjendje virale”, u shpreh Kryemadhi.

Të mposhtësh covidin, për kryetaren e LSI-së duhet te kesh imunitet te fortë, të cilin shqiptarët nuk e kanë dhe për këtë fajëson Ramën.

Mbajta e maskës në rrugë nuk është se ja zvogëloi të sëmurët me Covid. Covid-19, ka të bëjë me imunitetin dhe gjëja e parë që luftohet Covidi është një trup me imunitet të fortë, shqiptarët nuk mund të kenë një trup me imunitet të fortë, kur nuk kanë bukë të hanë, tryezat e shqiptarëve nuk janë tryezat e oligarkëve të Edi Ramës,tryezat e shqiptarëve, nuk arrin të ushqejnë dot me bukë fëmijët e tyre”, tha kryetarja e LSI-së.

Kryeministrin Rama e këshillon të ketë kujdes për shqiptarët, pasi për anëtarët e LSI-së është e sigurtë se janë imun ndaj virusit.

Të jetë i bindur që LSI-në nuk e zë asnjëherë virusi, edhe nëse kalon ndonjëri tangjent e kalon pa pasoja, kështu që mos t’ia ketë frikën LSI-së, se LSI-ja për atë punë është me imunitet top”, e mbylli Kryemadhi.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you