PakategoriVranësira dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit

Vranësira dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit

-

- Advertisment -spot_img

Java nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu në disa zona të vendit.

Reshje shiu parashikohet të ketë këtë të hënë në lindje dhe veri të vendit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Rajoni dhe Europa

Gadishulli Skandinav dhe Europa Qendrore do të jenë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave. Ndërsa Britania e Madhe dhe pjesa më madhe e Jugut të kontinentit do të jenë në ndikimin e vranësirave të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu, KU herë pas here në brigjet e detit të Zi do të jenë dhe në formë rrebeshi.Kosova

Vijojnë masat e paqëndrueshme atmosferike të jenë prezente në Kosovë duke bërë që të mbeten vranësirat e shpeshta prezente të cilat do të sjellin herë pas here reshje shiu në një pjesë të mirë të territorit të Kosovës. Por pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të motit.

FOTO GALERI
1/6