Sporti“Ka një axhendë kundër Liverpoolit”, Klopp rrezikon gjobë dhe...

“Ka një axhendë kundër Liverpoolit”, Klopp rrezikon gjobë dhe dënim nga Federata

-

- Advertisment -spot_img

Liverpool fitoi një ndeshje dramatike të dielën ndaj Tottenham me shifrat 4-3 teksa të kuqtë iu falën një goli të Diogo Jotas në minutat shtesë. Festa në Anfield ishte e çmendur me trajnerin Jurgen Klopp që gëzoi para syve të arbitrit të katërt ndërsa menjëherë u ndëshkua ngaa gjyqtari kryesor, Paul Tierney. Në fakt, gjermani ishte tejet i nevrikosur me kryesorin pasi ky i fundit akordoi një faull nga i cili erdhi goli i tretë i Tottenham.

Ndërkohë, pas sfidës, Klopp nuk i uli tonet dhe në konferencë theksoi se arbitri Paul Tierney ndjek një axhendë kundër Liverpoolit. Këto fjalë duket se do t’i kushtojnë rëndë “timonierit” të The Reds pasi Federata Angleze pritet të marrë masa.

Klopp rrezikon një gjobë të majme, por mund të marrë edhe një pezullim për të mos e lejuar në stol për disa nga ndeshjet e ardhshme të Liverpool. Kujtojmë se kjo nuk është përplasja e parë mes Klopp dhe arbitrit Tierney pasi edhe në dhjetorin e vitit 2021, në një ndeshje po ndaj Tottenham, gjermani kishte pretendime për një të kuq të padhënë ndaj Harry Kane.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you