SportiLampard tregon arsyen pse Chelsea s’po ngre kokë

Lampard tregon arsyen pse Chelsea s’po ngre kokë

-

- Advertisment -spot_img

Trajneri i Chelsea-t, Frank Lampard, ka rrëfyer se lojtarët e tij kanë moral të ulët për shkak të rezultateve të dobëta. Kjo është arsyeja, pse sipas tij, Chelsea nuk po e kalon krizën.

“Besimi i lojtarëve është në pikën më të ulët, ashtu si paraqitjet. I kam kaluar më parë situatat kur besimi mungon. Tani është ndryshe me lojtarët modernë dhe pritshmëritë që krijohen.

Nuk duhet të flasim për besimin e skuadrës, por është pa dyshim një problem aktual”, tha Lampard në konferencën për shtypin para ndeshjes Arsenalin, në kuadër të javës së 34-t të Premier League, e planifikuar për t’u zhvilluar këtë të martë, në orën 21:00.

“Ne po mundohemi të rikthejmë ndjesitë pozitive. Jam krenar që jam trajner i këtij klubi dhe më pëlqen puna. Realiteti në futboll është se karriera nuk mund të jetë gjithmonë plot suksese. Nuk mund të kontrollosh gjithmonë rezultatet, por mund ta kontrollosh punën tënde”, vijoi Lampard.

“Unë hyra këtu me sytë hapur. Ne po përpiqemi të rikthejmë ndjenjat e mira. Jam krenar që jam trajner i këtij klubi dhe më pëlqen puna. Realiteti në futboll është se karriera juaj nuk do të jetë gjithmonë plot suksese. Nuk mund të kontrollosh gjithmonë rezultatet, por mund ta kontrollosh punën tënde”, shtoi ai.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you