SportiVIDEO/ Super Tuci, gjen sërish golin dhe i dhuron...

VIDEO/ Super Tuci, gjen sërish golin dhe i dhuron siguri skuadrës së Lokomotiva Zagreb

-

- Advertisment -spot_img

Indrit Tuci është duke kaluar një periudhë shumë të mirë me Lokomotiva Zagreb.

Sulmuesi shqiptar ka gjetur rrugën drejt rrjetës këtë të hënë në ndeshjen kundër Gorica.

Lexo edhe:

Sfida e vlefshme për raundin e 32-të të elitës së futbollit në Kroaci është duke u luajtur, me rezultatin që është 2-0 për Lokomotiva Zagreb.

Tuci realizoi golin e dytë dhe të sigurisë për ekipin e tij në minutën e 47’, pas një asisti të dhënë nga Stojkovic.

Ky është goli i dytë në tre ndeshjet e fundit për Tucin, pasi më herët shënoi edhe në fitoren 1-0 ndaj Sibenik.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you