SportiVIDEO/ Toulouse në festë, lojtarët dhe tifozët bëhen bashkë...

VIDEO/ Toulouse në festë, lojtarët dhe tifozët bëhen bashkë për trofeun e parë në histori

-

- Advertisment -spot_img

Toulouse festoi para dy ditëve titullin e parë në histori teksa mposhti në finalen e Kupës së Francës, Nantes me shifrat 1-5. Megjithatë, atmosfera nuk ka mbaruar ende në qytetin jugor të Francës teksa tifozët janë mbledhur për të shijuar nga pranë trofeun dhe suksesin e jashtëzakonshëm të skuadrës së zemrës.

Lexo edhe:

Pamjet të cilat mbërrijnë nga Toulouse janë fantastike teksa në festë sigurisht nuk mungojnë mjetet pirotkenike që i dhurojnë një tjetër ndjesi amtosferës. Një dekor në perfeksion me futbollistët të cilët gjithashtu gëzojnë para mbështetësve të tyre besnikë.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you