LajmeE rëndë në Bulqizë/ U godit nga kamionçina me...

E rëndë në Bulqizë/ U godit nga kamionçina me gurë në oborrin e shtëpisë, ndërron jetë 55-vjeçari

-

- Advertisment -spot_img

Një 55-vjeçar ka humbur tragjikisht jetën në Bulqizë, pasi u përplas nga një kamionçinë me gurë teksa ndodhej në oborrin e shtëpisë.

Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Blacë në njësinë administrative Shupenzë, sakaq viktima është I.D., rreth 55 vjeç, nga fshati Shtushaj i Bulqizës.

Shtetasi me inicialet A.T., 39 vjeç, teksa ka qenë duke ngarkuar kamionçinën me gurë, nuk e ka siguruar mirë dhe si pasojë automjeti ka rrëshkitur duke rënë në banesën e 55 vjeçarit.

Shtetasi I.D., në momentin e rënies së automjetit ndodhej në oborrin e banesës dhe për pasojë ka humbur jetën, pasi u godit prej tij. Policia ndodhet në vendngjarje, sakaq është bërë edhe shoqërimi i drejtuesit të mjetit për veprime të mëtejshme hetimore.

Top Channel

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you