SportiFestoi titullin në Argjentinë, pak orë më pas humb...

Festoi titullin në Argjentinë, pak orë më pas humb nënën dhe motrën në aksident

-

- Advertisment -spot_img

I gjithë gëzimi i fitores së titullit kampion në Argjentinë është kthyer në një makth për Elias Gomez. Lojtari i River Plate ka humbur nënën dhe motrën e tij në një aksident automobilistik pak orë pasi fitoi kampionatin si pjesëtar i ekipit bardhekuq.

Një fat i tmerrshëm i mbrojtësit 29-vjeçar, i cili së bashku me shokët e tij festoi triumfin nën drejtimin e trajnerit Demichelis, para se të mësohej fati i keq i nënës dhe motrës së tij në Ruta Nacional 9, rruga shtetërore argjentinase që lidh kryeqytetin Buenos Aires me Cordoba dhe Rosario.

Pas dramës që goditi Gomez, i lindur në vitin 1994, River Plate, si dhe skuadrat rivale në kampionat dhe shumë kolegë i kanë shprehur mbështetjen e tyre mbrojtësit, në orët më të vështira.

Nëna e Gomez, Zunilda, 66 vjeçe, dhe motra e tij, Melani, 25 vjeçe, humbën jetën pasi përplasjes me një kamion të makinës me të cilën po udhëtonin.

Shoferi i mjetit të rëndë është arrestuar si shkaktar i aksidentit pas një manovre të gabuar.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you