SportiLëvizja “domino” e portierëve prek edhe Strakoshën, gardianit i...

Lëvizja “domino” e portierëve prek edhe Strakoshën, gardianit i kombëtares në listën e Bayern

-

- Advertisment -spot_img

Transferimi i Andre Onanas nga Inter te Manchester United, ka shkaktuar një lëvizje “domino” sa i përket portierëve. Zikaltërit janë vendosur në kërkim të zëvendësuesit të kamerunasit dhe ideali për italianët është Yann Sommer i Bayern Munich.

Me Manuel Neuer që pritet të rikthehet titullar për rekordmenët gjermanë në sezonin e ardhshëm, zviceriani mendon të largohet dhe Inter i ofron mundësinë e statusit si titullar. Kjo lëvizje prek ndërkohë edhe Thomas Strakoshën. Gardiani i kombëtares është pjesë e Brentford duke mbuluar rolin e portierit të dytë tek skuadra angleze, mirëpo sipas Sky Deutschland, Bayern e sheh si një opsion 28-vjeçarin sa herë që Neuer mund të shfaqë probleme fizike.

Gjermanët po monitorojnë situatën dhe po presin lëvizjen e Sommer për të nisur më pas “gjuetinë” për rolin e portierit të dytë. Strakosha është në listë, ndërsa te Bayern studiojnë edhe alternativa si Giorgi Mamardashvili i Valencias apo Dominik Kotarski i PAOK-ut.

Kujtojmë se Strakosha u transferua te Brentford verën e kaluar duke firmosur një kontratë deri në vitin 2026, mirëpo aventura e ishit të Lazios nuk shkoi sipas pritshmërive duke qenë se portieri numëron vetëm dy prezenca me anglezët në ndeshjet e Kupave ndërsa ende nuk ka debutuar në Premier League.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you