Sporti“Nuk kthehem në Europë, aty vlen vetëm Premier League”,...

“Nuk kthehem në Europë, aty vlen vetëm Premier League”, CR7 “thumbon” Messin për kalimin në MLS

-

- Advertisment -spot_img

Cristiano Ronaldo është i bindur se ka bërë zgjedhjen e duhur duke u transferuar në Arabinë Saudite tek skuadra e Al-Nassr. Portugezi la kampionatin anglez në merkaton e janarit duke mbyllur historinë e tij me Manchester United, por edhe me futbollin në Europë pasi së fundmi, CR7 thekson se nuk do të rikthehet më në Kontinentin e Vjetër.

Pas ndeshjes miqësore që Al-Nassr zhvilloi me Celta Vigon, 38-vjeçari u shpreh se nuk do të luaj sërish në Europë ndërsa nuk ngurroi të theksonte se futbolli në Europë ka humbur cilësitë e dikurshme ndërsa veçoi vetëm Premier League si kampionatin që ja vlen të luash.

“Kur u bashkova me Juventusin, Serie A ishte e “vdekur”. Por, pasi unë firmosa pati një ringjallje. Kudo që shkon Cristiano Ronaldo interesi rritet dhe kjo është e dukshme. Më kanë kritikuar për transferimin në Arabinë Saudite, po tani që të gjithë po vijnë këtu? Unë hapa rrugën dhe të gjithë futbollistët nuk e nënvlerësojnë më një ofertë nga Arabia.

Nuk do të kthehem më në Europë, aty futbolli ka humbur shumë kualitet. Mund të veçoj vetëm Premier League, janë shumë përpara të tjerëve. E theksoj se me 100% nuk kthehem në Europë, të gjitha dyert janë të mbyllura. Unë nisa një epokë të re për Ligën Arabe dhe shumë lojtarë po vijnë këtu”, tha Ronaldo.

Sakaq, nuk mungoi edhe një “thumbim” i luzitanit për Lionel Messin dhe zgjedhjen e argjentinasit për të luajtur në Amerikë me Inter Miamin. Ronaldo u shpreh i bindur se Liga Arabe është shumë më e mirë dhe e fortë se MLS-ja në Amerikë. Kujtojmë se Lionel Messi e refuzoi ftesën e arabëve dhe saktësisht klubit të Al-Hilal duke zgjedhur Amerikën dhe klubin e David Beckham.

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

ICC rejects attempt to block investigation on Duterte’s drug war

Court's probe into thousands of killings in 'war on drugs' will continue despite Philippines' attempt to block it.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kenya braces for 3 days of anti-gov’t protests: All the details

The latest round of anti-government protests in Kenya has been scheduled after tax hikes add to soaring cost of living.

Nigerian petrol prices reach record high after subsidy removal

The removal in May has triggered skyrocketing fuel prices in Africa's largest oil producer.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you