Jetë&Stil

Këto janë 5 perimet më të shëndetshme që duhet të hani

Perimet janë një ndër ushqimet më të shëndetshme që njeriu mund të konsumojë gjatë gjithë jetës së tij. Por, si me do ushqim tjetër,...

Zbuloni arsyen përse sëmuremi më lehtë kur jemi të stresuar?

Stresi afat-gjatë ka një ndikim mjaft negativ në shëndetin mendor por edhe fizik. Kur njeriu përballet me stresin, trupi aktivizon mekanizmin e njohur si...

Në cilën pjesë të trupit matet më saktë temperatura

Matja e temperaturës së trupit është kthyer në gjënë më normale të ditëve të sotme, pasi është një prej simptomave të Covid-19. Sipas ekspertëve të...

Aktori i njohur Koço Devole infektohet me COVID/ Flet i biri: Nuk merrte frymë…

Aktori i njohur Koço Devole është përballur me pandeminë e koronavirusit. Edhe pse ai tanimë ka rezultuar negativ me sëmundjen, gjendet ende në spital, pasi...

Tri këshilla për të ndërtuar lumturinë

Lumturia nuk mund të qëndrojë për një kohë të gjatë në jetën e një personi nëse nuk ‘ujitet’ përmes zgjedhjes dhe praktikës. Pra të jesh...

Zbuloni sa sheqer duhet t’i hidhni kafes dhe kujdesi që duhet të tregoni

Sigurisht, dita e të gjithëve nis me kafen e mëngjesit. Dikush e pi në shtëpi, dikush në kafene e dikush tjetër në zyrë. Të...

Lidhja mes artritit dhe osteoporozës tek gratë/ Këshillat e mjekëve

Në të gjithë botën 1 në 3 gra dhe 1 në 5 burra preken nga ndonjë sëmundje e kockave apo lloje të artritit. Kjo...

3 vlerat që kripa e detit i dhuron trupit në lëkurë, flokë, dhëmbë

Kripa natyrale e detit njihet për vlerat e saj të pafundëme në shëndet e sidomos në lëkurë. Kjo kripë është e mbushur me minerale...

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.
- Advertisement -spot_imgspot_img

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you

Turqia teston me sukses makinën e saj të parë fluturuese

Makina e parë fluturuese indigjene e Turqisë, e quajtur...