Kryesore

Autori i sulmit në Vjenë dhe një nga viktimat e tij – shqiptarë nga Maqedonia e Veriut

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut, thanë se po bashkëpunojnë me autoritetet austriake rreth sulmit të së hënës në Vjenë, që la pas vetes pesë...

Sulmi terrorist në Vjenë/ Tre prej policëve ishin shqiptarë! Ambasadori i Kosovës krenohet me mbesën: Ka luftuar kundër sulmeve

Tre policë që luftuan dje me terroristët në Vjenë ishin shqiptarë nga Kosova. Lajmin e ka konfirmuar ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla...

Tri këshilla për të ndërtuar lumturinë

Lumturia nuk mund të qëndrojë për një kohë të gjatë në jetën e një personi nëse nuk ‘ujitet’ përmes zgjedhjes dhe praktikës. Pra të jesh...

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.
- Advertisement -spot_imgspot_img

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you

Fotot/ Noizy feston ditëlindjen

Reperi i njohur, Noizy ka festuar ditën...