Pakategori

MAYA FORSTATER: A despicable witch-hunt by the trans lobby against a fine and principled woman 

MAYA FORSTATER: A despicable witch-hunt by the trans lobby against a fine and principled woman 

Zgjedhjet në degët e PD-së/ Përfundon procesi në Librazhd, Ilirjan Alliu kryetar

Ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave në degën e Partisë Demokratike në Librazhd, ku kryetar është zgjedhur Ilirjan Alliu. Për marrjen e...

Drejt BE, nga Shqipëria/ Në 17 ditë kapen 648 emigrantë ilegalë, erdhën nga Greqia

Shqipëria po përdoret gjithnjë e me shume si rrugë tranziti e emigranteve te huaj drejt Europës. Vetëm gjatë muajit prill në kufirin që lidh Greqinë...

Në kërkim të fëmijës, prokuroria i kërkon ndihmë Gjermanisë për të gjurmuar një organizatë

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar për herë të dytë drejtësisë Gjermane një letërporosi ku kërkon informacion për një shoqatë bamërsie e cila ka...

Grabitet posta e Kamzës/ Vidhen 1.3 milionë lekë në zyrën e postës

Një person ende i paidentifikuar, i maskuar me kapele dhe maskë anti-covid, rreth orës 14:20 në Bulevardin Blu në Kamëz, grabiti flilialin e Postës...

Zgjedhjet në PD, gara vetëm formale, votuan shumë pak nga anëtarët e partisë

Në ish-lagjen e Lulzim Bashës zyra e cila mban ende logon dhe sloganin e ish- kredemokratit ka mbyllur dyert. Por pak metra më tutje...

Zelensky: Rusia kërkon të ‘fshijë nga faqja e dheut’ Donbasin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka akuzuar Rusinë se kërkon të ‘fshijë nga faqja e dheut’ të gjithë rajonin lindor të Donbasit, ndërsa forcat ukrainase...

Në Moskë 200 mijë njerëz rrezikojnë të humbasin punën. Putin: Sanksionet nuk na lëkundin!

Rreth 200,000 persona rrezikojnë të humbasin vendin e tyre të punës në kryeqytetin rus, Moskë, për shkak të sanksioneve të vendosura për pushtimin e...

Latest news

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.
- Advertisement -spot_imgspot_img

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.

Pride before a fall: Why I stopped going to Stonewall’s Pride

In Stonewall's hands, Pride is no longer a political protest but a corporate party for 'gender identity'.

Must read

Indian opposition parties form ‘INDIA’ alliance for 2024 election

INDIA stands for 'Indian National Developmental Inclusive Alliance', says a leader after two-day meeting in Bengaluru.

After ending deal, Russia warns against Black Sea grain shipments

Russia cautions against shipments without its 'security guarantees', having quit the wartime deal on Monday.
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you

Vlorë/ Kapen duke kultivuar kanabis, sekuestrohen 5 kg, arrestohen 5 persona, 4 prej tyre gra

5 persona janë arrestuar gjatë kësaj të marteje(13.10.2020) nga...

Bashkimin Europian dënon ashpër sulmin ndaj policisë së Kosovës në veri

Bashkimi Evropian në Kosovë ka dënuar ashpër sulmin e...

Grabitet posta e Kamzës/ Vidhen 1.3 milionë lekë në zyrën e postës

Një person ende i paidentifikuar, i maskuar me kapele...