SportiDinamo pret Harizajn dhe firmën e Abazajt, merkato në...

Dinamo pret Harizajn dhe firmën e Abazajt, merkato në fazën kulminante

-

- Advertisment -spot_img

Dinamo pret ende lojtarë e madje bëhet fjalë për Romeo Harizajn në portë, si dhe Marin Abazajn nga Pogradeci, lojtarë të dy ekipeve që janë në Kategorinë e Parë pjesë e Apolonisë dhe Pogradecit.

Dinamo, gjithashtu pret edhe anësorin e majtë Aleksandër Kuro që ishte titullar në Durrës, por ka ofertë nga Ukraina dhe ende nuk ka vendosur për të ardhmen, ndonësë blutë mbeten opsion kryesor.

Gjithsesi, deri në 5 korrik kur edhe zbret në fushë skuadra blu, opriten ende zyrtarizime dhe surpriza në merkato, me Dinamon e Bledi Shkëmbit që synon të ndërtojë një skuadër kompakte dhe me pretendime…

E.S./Vipsport.al/

Latest news

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President Andres Manuel Lopez Obrador called on the United States to...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent to the country to protect key infrastructure after the assassination...

Covid origins: Scientists weigh up evidence over virus’s origins

Amid the misery of a pandemic that has claimed at least four million lives, the scientific search for its...

White House defends role in Hunter Biden art sale

The White House has defended its role in helping to broker a deal that will shroud art deals by...
- Advertisement -spot_imgspot_img

DR Congo: Measles vaccines missed because of Covid focus

With many children missing out on measles vaccines because of disruption caused by the coronavirus pandemic, fears are growing...

Lebanon struck by power cut as major plants shut down

Lebanon struck by power cut as major plants shut down

Must read

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you