SportiFrederik Veseli kujton si fitoi titullin Kampion Bote: Nuk...

Frederik Veseli kujton si fitoi titullin Kampion Bote: Nuk më çudit suksesi aktual i Zvicrës

-

- Advertisment -spot_img

Ndoshta pakkush e kujton por Shqipëria ka në radhët e përfaqësuesessë futbollit një Kampion Bote. Frederik Veseli, në vitet e tij të para sifutbollist, përfaqësonte Zvicrën në arenën ndërkombëtare dhe me të fitoi BotërorinU17, duke mbajtur edhe shiritin e kapitenit në atë përfaqësuese.

“Ishim fëmijë me një ëndërr, të bëheshim të fortë e të kishimsukses në futboll. Kishim personalitet, ishim plot talent, mësuam shumë në atovite dhe pastaj secili prej nesh bëri rrugëtimin e tij”, kujtoi aventurën evitit 2009 mbrohtësi i përfaqësueses shqiptare në një intervistë për “LaGazzetta Dello Sport”.

Sipas tij, rrugëtimi aktual i Zvicrës, ka filluar pikërishtasokohe, me lojtarët që ishin pjesë e atij grupi si Seferoviç, Rodriguez eXhaka dhe suksesi do të vinte herët apo vonë. “Rrugëtimi i Zvicrës në këtëEuropian nuk më çudit. Më kishin çuditur paraqitjet e para jo shumë të mira,pasi njoh vlerën e lojtarëve. Ndaj Francës kam parë një Zvicër të shkëlqyer”,tha mbrojtësi shqiptar. /vipsport.al/

Latest news

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President Andres Manuel Lopez Obrador called on the United States to...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent to the country to protect key infrastructure after the assassination...

Covid origins: Scientists weigh up evidence over virus’s origins

Amid the misery of a pandemic that has claimed at least four million lives, the scientific search for its...

White House defends role in Hunter Biden art sale

The White House has defended its role in helping to broker a deal that will shroud art deals by...
- Advertisement -spot_imgspot_img

DR Congo: Measles vaccines missed because of Covid focus

With many children missing out on measles vaccines because of disruption caused by the coronavirus pandemic, fears are growing...

Lebanon struck by power cut as major plants shut down

Lebanon struck by power cut as major plants shut down

Must read

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you