SportiZyrtare, Leo Mesi nuk është më një futbollist i...

Zyrtare, Leo Mesi nuk është më një futbollist i Barcelonës!

-

- Advertisment -spot_img

Lionel Mesi nuk është më një futbollist i Barcelonës. Që ngamesnata e të mërkurës, kontrata e tij me klubin katalanas ka përfunduar dhe lojtariështë i lirë të zgjedhë të ardhmen e tij në çdo klub tjetër pa asnjë pengesë. Sigurisht,të gjitha rrugët të çojnë drejt një rinovimi me katalanasit me planin e ri10-vjeçar që i është afruar, por klubi për momentin do të vuajë pasojat e përfundimittë kontratës derisa të hidhet e zeza mbi të bardhë.

Si në Barcelonë, ashtu edhe Argjentinë, janë të bindur seMesi do të rinovojë, por është e qartë për të gjithë se ai nuk do asnjë llojshpërqendrimi gjatë pjesëmarrjes së tij në Kupën e Amerikës, meqë i ka vënëobjektiv vetes t’i shkojë deri në fund atij turneu që e kërkon me shumë ngulm.Kështu, firma do të presë të paktën edhe dy javë, me pasoja jo të parëndësishmepër katalanasit.

Nga ky moment, për ta nuk është e lejuar që të reklamojnë asgjëme imazhin e Mesit apo të lidhur me emrin e tij. Klubi nuk lejohet më të shesëfanella të lojtarit e kjo ka sigurisht një kosto financiare. Përtej kësaj, nëselojtari dëmtohet gjatë Kupës së Amerikës, klubi nuk do të përfitojë dëmshpërblimnga FIFA siç po ndodh me rastin e Dembele. Gjithashtu, edhe lëvizjet e tjera nëmerkato janë bllokuar për shkak të rij dhe të kostos së operacionit për firmën,pasi duhen lëvruar fonde të rëndësishme.

Por në Katalonjë janë të gatshëm të presin dhe të sakrifikojnëpër firmën e tij, pasi e dinë se largimi i Mesit do t’i sillte klubit një dëm tëpariparueshëm imazhi në një moment kritik, ku gjërat duhet të shkojnë në mënyrëperfekte për të kthyer klubin në shinat e duhura. /vipsport.al/

Latest news

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President Andres Manuel Lopez Obrador called on the United States to...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent to the country to protect key infrastructure after the assassination...

Covid origins: Scientists weigh up evidence over virus’s origins

Amid the misery of a pandemic that has claimed at least four million lives, the scientific search for its...

White House defends role in Hunter Biden art sale

The White House has defended its role in helping to broker a deal that will shroud art deals by...
- Advertisement -spot_imgspot_img

DR Congo: Measles vaccines missed because of Covid focus

With many children missing out on measles vaccines because of disruption caused by the coronavirus pandemic, fears are growing...

Lebanon struck by power cut as major plants shut down

Lebanon struck by power cut as major plants shut down

Must read

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you