Most recent articles by:

superadmin

- Advertisement -spot_imgspot_img

Jovenel Moïse: Foreign hit squad killed Haiti’s president, police say

Jovenel Moïse: Foreign hit squad killed Haiti's president, police say

TB Joshua: Nigerian televangelist buried in Lagos

TB Joshua: Nigerian televangelist buried in Lagos

Ministrja Gjonaj takohet me homologun nga Maqedonia e Veriut, ja çfarë kanë diskutuar

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj priti sot homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Bojan Marichikj. Të dy ministrat biseduan mbi marrëdhëniet dypalëshe dhe...

Rrëzohet ankesa e fundit e zgjedhjeve/ Mbante peng certifikimin e rezultatit të 25 prillit në rang kombëtar

Kolegjit Zgjedhor iu deshën më pak se 30 minuta për të rrëzuar ankimin e fundit për e zgjedhjeve e 25 prillit. Pengesa e fundit ligjore...

Rama përjashton Tushen nga PS/ Paralajmëron kryebashkiakët për tenderat: Mos luani me një zjarr që do të bëhet edhe më përvëlues

Tre ditë pas arrestimit të kryebashkiakut të Lushnjës Fatos Tushe, kryeministri Edi Rama mblodhi kryetarët e bashkive duke i paralajmëruar se askush nuk do...

Rehabilitohet rruga në Shelcan, Balla: Kisha e Shën Kollit, një nga pasuritë më të mëdha kulturore të zonës së Shpatit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Elbasanit Gledian Llatja isnpektoi punimet që po kryhen...

“Në mandatin e 3 vija e kuqe do skuqet deri në përvëlim”/ Rama paralajmëron: Bashkitë që nuk do kenë performancë të mirë s’do marrin...

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer kritikat për kryebashkiakët, ndërsa i ka dhënë urdhër që të bëhet regjistrimi imediat i tokës bujqësore. Ai shtoi...

Fatos Tushe përjashtohet nga PS! Rama mesazh të fortë kryebashkiakëve: I vini mirë gishtin kokës!

“Ju kam thirrur sot këtu për një shkak dhe dy arsye themelore në lidhje me punën tuaj. Arrestimi i kryetarit të bashkisë së Lushnjes...

Must read

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent...
- Advertisement -spot_imgspot_img