Most recent articles by:

superadmin

- Advertisement -spot_imgspot_img

Dy ditë pas shkarkimit të Fatos Tushes, Rama thërret në Kryeministri kryebashkiakët

Kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në një takim në Kryeministri të gjithë kryebashkiakët. Gazetari i “Top Channel”, Muhamet Veliu tha se takimi i Ramës...

FOTO-LAJM / Veliaj takon mikun e madh të shqiptarëve

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka nisur ditën e sotme duke takuar një mik të madh të shqiptarëve. Bëhet fjalë pikërisht për Wesley Clark, Gjeneralin që...

Ministrja Kushi jep lajmin e mirë: Hapet thirrja për praktikat e punës për 2 mijë të rinj e të reja në të gjithë Shqipërinë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi nëpërmjet një video-mesazhi përcolli lajmin e hapjes së thirrjes së gjashtë të Programit Kombëtar të Praktikave...

Biden vows US action over Russian cyber-attacks

Biden vows US action over Russian cyber-attacks Published 45 minutes ago Share close Share page Copy linkAbout sharing image copyrightGetty Images President Joe Biden has told President Vladimir Putin the US will...

Dinamo pret Harizajn dhe firmën e Abazajt, merkato në fazën kulminante

Dinamo pret ende lojtarë e madje bëhet fjalë për Romeo Harizajn në portë, si dhe Marin Abazajn nga Pogradeci, lojtarë të dy ekipeve që...

Galiani, Marota dhe futbolli modern. Ish-drejtuesi i Milanit: Dikur futbolli ishte më romantik

Hapet zyrtarisht merkato për futbollistët në Itali dhe për tëprezantuar zyrtarisht këtë edicion, Federata Italiane kishte mbledhur në Riminidisa drejtues të njohur klubesh, mes...

Nga Dinamo në MLS, trajneri zbulon ofertën amerikane pas largimit nga blutë: Në Itali ka shumë llafe

Eksperienca e Françesko Morieros në futbollin shqiptar ishteshumë e shkurtër, por me sa duket ka shërbyer që ai të sigurojë telefonata ngafutbolli i rëndësishëm....

Flet Ragip Xhaka: Graniti qau në ndeshjen me Serbinë. Kontakte me Shqipërinë por patëm mospajtim

Vëllezërit Xhaka janë shumë të lidhur si me Shqipërinë,ashtu edhe me Kosovën ndonëse kanë kaluar pjesën më të madhe të jetës së tyre nëZvicër....

Must read

Mexico is suing US gunmakers for thousands of guns trafficked across the border each year. Can they win?

Mexico City (CNN)When early in his term, Mexican President...

Jovenel Moïse: Haiti requests foreign troops after president’s assassination

Haiti has asked for foreign troops to be sent...
- Advertisement -spot_imgspot_img